Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені повернули до життя космічних прибульців?

У світі науки 6974 перегляди

Опубліковано - 15.06.2009 10:40 | Всі новини | Версія для друку

Вчені повернули до життя космічних прибульців?
Вчені повернули до життя космічних прибульців?
Вчені знайшли і повернули до життя новий вид бактерій, що пролежали більше 120 тисяч років під трикілометровою товщею гренландського крижаного щита.

Незвичайний мікроорганізм, що має вкрай маленькі розміри, може бути схожий на примітивні форми життя, що існують на інших планетах, вважають автори статті, опублікованої в журналі International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology

Бактерії, що мають витягнуту форму і які становлять всього 0,9 мікрона в довжину і 0,4 мікрона в товщину, отримали офіційну назву Herminiimonas glaciei. Дослідникам було потрібно сім місяців для інкубації мікробів в лабораторних умовах при температурі два градуси Цельсія і ще 4,5 місяців при температурі п'ять градусів Цельсія для того, щоб організми, що розмножилися, сформували невеликі колонії, помітні неозброєним оком і які мають фіолетово-коричневий колір.

Не дивлячись на те, що мікроорганізми H. glaciei не небезпечні для людини, їхні розміри дозволяють їм проникати крізь бактерійні фільтри, що застосовуються в медицині для стерилізації рідин.

Наразі не повідомляється, чи новий вид флори має суто земне, чи позаземне походження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.