![]() |
АМКУ виявив, що з студентів стягують забагато |
Про це повідомила прес-служба.
З метою врегулювання ситуації вирішено зібрати на спеціальні слухання з даного приводу ректорів освітянських закладів, представників Верховної Ради, Кабінету Міністрів та галузевих відомств, яким будуть представлені результати дослідження Комітету.
За результатами слухань Комітет має намір прийняти рішення, націлені на вирішення проблем, виявлених в діяльності навчальних закладів. Для цього, передусім, буде залучено Міністерство освіти та науки, яке забезпечує реалізацію державної політики у сфері освіти.
Адже, як з’ясував Комітет, впродовж останніх навчальних років мало місце встановлення закладами освіти необґрунтованої плати за послуги з підготовки студентів за напрямами «Право» та «Медицина».
Крім того, дослідження показало, що через брак належної методичної бази вищі навчальні заклади включали неправомірні вимоги до договорів щодо надання освітянських послуг тощо.
В розумінні конкуренційного законодавства навчальні заклади є суб’єктами господарювання, які можуть займати монопольне становище на ринку послуг з освітянської діяльності. Відтак встановлення завищеної вартості послуг може розглядатися як зловживання ринковим становищем.
«Кожна українська родина, яка виховала для України дітей, повинна бути впевненою, що державні відомства, як учасники державно-правового механізму, створили всі умови для духовно-професійного розвитку цих дітей. Вища школа несе особливу відповідальність за те, щоб ринок освітянських послуг відрізнявся прозорістю і нормативним забезпеченням підходів до формування ціни на платні послуги з освітянської діяльності. І студенти та їх батьки повинні мати право перевірити економічну обґрунтованість ціни на ці послуги аж до однієї гривні. Вважаю, ми просто зобов’язанні сьогодні об’єднати зусилля влади і науковців та націлити їх на підтримку ладу в цій сфері й захист інтересів споживачів. Тому ми проведемо найближчим часом спеціальні слухання в Комітеті з метою зібрати думки сторін, обговорити й вирішити виявлені проблеми. Впевнений, що з рішучістю, притаманній органам влади в умовах кризи, і мудрістю, якою наділені наші поважні керівники навчальних закладів, ми швидко врегулюємо ситуацію на користь майбутнього України», – наголосив в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.
До участі у слуханнях Комітет планує залучити керівництво Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради, Управління гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства освіти, Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Міністерства економіки та ректорів цілої низки вищих навчальних закладів Києва, Дніпропетровська, Донецька, Харкова, Миколаєва, Одеси, Львова, Криму тощо.