Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Відвідання солярію підвищує ризик виникнення ракових захворювань на 75%

Охорона здоров`я 6885 переглядів

Опубліковано - 30.07.2009 04:41 | Всі новини | Версія для друку

Відвідання солярію підвищує ризик виникнення ракових захворювань на 75%
Відвідання солярію підвищує ризик виникнення ракових захворювань на 75%
Прийняття штучних сонячних ванн є однією з головних причин виникнення ракових захворювань. Про це повідомляється в дослідженні Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC).

"В багатьох розвинених країнах широко поширено, особливо серед молодих дівчат, використання приладів, що випромінюють ультрафіолетове світло.

Порівняльний мета-аналіз показав, що ризик виникнення меланоми шкіри підвищується на 75% при використанні до 30 років пристроїв штучної засмаги", - наголошується в доповіді Міжнародного агентства з вивчення раку, повідомляє британська Guardian.

Крім того, як показали дослідження, відвідини солярію можуть також підвищити ризик виникнення рідкісного виду раку - меланоми сітківки ока.

Таким чином, солярії виявилися в першій - найвищій - категорії "небезпечних для людини канцерогенних чинників", склавши компанію курінню, парам азбесту і бензину, газоподібній хімічній речовині формальдегіду і вірусу Епштейна-Барра.

З того часу, як у світі стала модною штучна засмага, рак шкіри значно "помолодшав". Наприклад, сьогодні у Великій Британії меланома діагностується в основному у двадцятирічних дівчат, хоча раніше ця недуга виявлялася у людей старше 75 років.

Міністерство охорони здоров'я Великої Британії, ознайомившись з даними дослідження, вже заявило, що має намір переглянути свою позицію відносно застосування соляріїв з косметичною метою.

Міністри, як відзначає газета, швидше за все, введуть певні обмеження на їх використання в країні. "Солярії можуть бути небезпечними - ми повинні гарантувати, щоб ті, хто користується ними, знаходилися в безпеці" - - відзначив в інтерв'ю виданню представник Мінохоронздоров'я.

Британська організація по вивченню онкологічних захворювань на початку 2009 року повідомила, що розповсюдження соляріїв призвело до рекордного збільшення числа випадків виникнення меланоми - понад 10 випадків на рік. Як повідомляє ВВС, в цілому за останніх 30 років кількість випадків раку у Великобританії збільшилася більш ніж в 4 рази.

У червні 2009 року парламент Німеччини схвалив закон, що забороняє людям, що не досягли 18-річного віку, відвідувати солярії. За даними місцевих дерматологічних організацій, близько 4 млн. неповнолітніх німців регулярно загоряє в соляріях.

Заборона на відвідини солярію особами до 18 років діє також в штаті Каліфорнію (США). У Бельгії, Франції і Швеції, де, за статистикою, кожен четвертий дорослий житель відвідує солярій, встановлені обмеження на максимальну кількість випромінюваного ультрафіолета В (найбільш небезпечний компонент ультрафіолетової радіації).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.