Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чисельність населення Європи відчутно скоротиться через високу смертність у Росії

Світ навколо нас 8222 перегляди

Опубліковано - 26.08.2009 22:25 | Всі новини | Версія для друку

Російські дівчатка не відстають від хлопців
Російські дівчатка не відстають від хлопців
Французькі демографи прогнозують, що всього через три роки населення європейського континенту скоротиться на 36 млн. осіб, здебільшого за рахунок демографічного спаду в Росії, де смертність серед чоловіків з-за алкоголізму та поганих умов життя досягає піку.

Всього ж, за даними Національного інституту демографічних досліджень Франції, до 2012 року на Землі житиме 7 мільярдів чоловік.

Нагадаємо, що зараз населення нашої планети становить 6,81 млрд. чоловік - це на 185 млн. більше, ніж два роки тому, пише французька газета Le Monde.

За прогнозами експертів, найнаселенішою країною світу, в найближчі 10 років, стане Індія - в цій країні житимуть близько 1,74 млрд. чоловік, проти 1,43 млрд. в Китаї. Показники народжуваності в Китаї із-за відомої політики "одна сім'я - одна дитина" знизилися до 1,6 дітей на одну жінку. Водночас в Індії цей показник складає - 2,7 дітей на одну жінку.

До середини століття населення Африки досягне 2 млрд. чоловік. У США до 2050 року мешкатимуть близько 440 млн. чоловік. За висновками експертів, показники Західної Европи, швидше за все, будуть стабільні. Населення збільшуватиметься тільки в північних країнах.

В той же час, як вважають експерти, реальні показники можуть виявитися зовсім іншими, особливо в світлі зростання народжуваності в індустріально розвинених країнах і Східній Европі.

Як і раніше зберігатиметься тенденція до збільшення частки літніх людей на планеті. За прогнозами фахівців, в середині XXI століття на Землі кожен шостий мешканеуь буде старшим за 65 років.

Нагадаємо, що раніше в лютому в доповіді, опублікованій ООН, наводилися майже такі ж дані, як в дослідженнях французьких учених.

За даними ООН, чисельність населення Землі до 2025 складе 8 млрд., до 2045 - 9 млрд. Тенденція збережеться, головним чином, за рахунок країн, що розвиваються, таких як Бразилія, Індія, Індонезія, Нігерія і Пакистан. Водночас в 45 розвинених країнах чисельність населення зменшуватиметься.

До 2050 року кількість жителів Росії скоротиться на 33 млн. чоловік, Японії - на 25 млн. чоловік, України - на 15 млн., Німеччині - на 8,4 млн., Польщі - на 7,7 млн. чоловік.
Торік Фонд ООН з народонаселення прогнозував, що населення Росії скоротиться до середини цього століття на 34 млн. чоловік в порівнянні з 2008 роком і становитиме 107 млн. 800 тис. чоловік.

Експерти ООН теж вважають, що приріст немолодого населення Землі триватиме. Якщо в 2009 році на 100 осіб працездатного віку доводилися 34 людини у віці 60 років або старше, то в 2050 році таких літніх людей буде 62 людини на 100 осіб працездатного віку. У країнах, що розвиваються, це співвідношення майже потроїться - з 14 до 34.

Основні причини такої тенденції - збільшення тривалості життя при зменшенні показників фертильності, попри збільшення народжуваності в країнах, що розвиваються.

На сьогоднішній день в середньому люди живуть 67,2 років. При цьому в промислово розвинених державах - 76,5 років, в країнах, що розвиваються, - 65,4 років. У найменш розвинених країнах середній показник очікуваної тривалості життя становитьє 54,6 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.