Аратта - На головну

7 березня 2026, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили в океані тисячі невідомих істот

У світі науки 7222 перегляди

Опубліковано - 23.11.2009 11:26 | Всі новини | Версія для друку

Восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух
Восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух
Вчені, які проводили впродовж 10 років дослідження світового океану, заявили, що виявили близько 18 тис. нових видів живих істот.

Восьминіг зі "слонячими вухами", прозорий морський огірок і черв'яки, що живляться нафтою, - серед великої кількості невідомих науці істот, виявлених у світовому океані в ході міжнародних наукових досліджень, що зараз відбуваються.

Як йдеться в поширеній у понеділок в Токіо доповіді, їх проводять в рамках 10-річної програми Опис морського життя, що здійснюється з ініціативи ООН і низки пов'язаних з нею організацій. До неї залучено понад 2 тисячі фахівців з 80 країн, які працюють над комплексним каталогом мешканців океану. Остаточну доповідь про ці дослідження передбачається опублікувати у жовтні 2010 року.

Нинішній звіт присвячений опису істот, що живуть на глибинах від 1 до 5 тисяч метрів - тобто в зоні вічної темряви. Дослідження велися за допомогою автоматичних камер, сонарів та іншої техніки. Всього експерти виділили й описали в цій доповіді більше ніж 17,6 тисяч істот. Значна частина з них живиться біологічними останками, що розкладаються біля дна.

Серед найбільш екзотичних знахідок - хробаки, які живляться нафтою з глибоководних родовищ, а також невідомий раніше науці восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух, виявлений у центральній частині Атлантики. Вченим вдалося навіть зловити одну таку особину довжиною два метри і вагою близько 6 кг.

На глибині 2,5 тисяч метрів у Мексиканській затоці виявлено раніше невідомий вид абсолютно прозорого морського огірка (трепанга) зі щупальцями. У зоні Нової Зеландії відкрито фантастичні за красою коралові сади, що розкинулися на глибині 1000 метрів.

Раніше вченим уперше в історії вдалося зняти живу латимерію. Цю рибу називають живою копалиною - вона практично не змінилася за останні 400 мільйонів років. Тривалий час їх вважали вимерлими. Але доісторичних риб таки знайшли у водах Індійського океану на великій глибині.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2026.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.