Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Солодкого життя не буде. Натомість обіцяють дефіцит і високі ціни

Економіка 5343 перегляди

Опубліковано - 1.12.2009 15:59 | Всі новини | Версія для друку

Солодкого життя не буде. Натомість обіцяють дефіцит і високі ціни
Солодкого життя не буде. Натомість обіцяють дефіцит і високі ціни
Дешевих цін на цукор в Україні в 2010 р. не буде.

Про це повідомив сьогодні голова наглядової ради ВАТ "Цукровий союз "Укррос" Сергій Федоренко на прес-конференції.

Він пояснив, що в 2009-2010 маркетинговому році дефіцит цукру на внутрішньому ринку України складе 250-400 тис. т.

Він зазначив, що в результаті непродуманої політики держави посівні площі під цукровий буряк в 2008 р. скоротилися в два рази в порівнянні з 2006 р., внаслідок чого валовий збір цукрового буряка в 2009 р. зменшився також в два рази, до 10 млн т. У зв'язку з цим прогноз виробництва цукру в 2009-2010 МР визначений в 1,3 млн т при внутрішньому споживанні 1,7 млн т. на рік. "Мінекономіки весь час говорить про якісь перехідні запаси в 400 тис. т цукру. Але де вони, ці запаси? Їх немає", - підкреслив він.

Федоренко зазначив, що частина цукру для заповнення дефіциту можна завезти з Білорусі. "Але це не будуть великі обсяги, тому що якщо завозити його по 550-600 дол./т., тут він буде в опті по 6500-7000 грн/т. Але білорусам вигідніше везти свій цукор в Російську Федерацію, де теж є його дефіцит і де ціна ще вища, 1000 дол./т", - сказав він. Він уточнив, що при оптовій ціні 6500-7000 грн/т роздрібна ціна цукру складе 8500-9000 грн/т.

На думку Федоренка, виходом з ситуації є встановлення урядом додаткової квоти на ввезення 250 тис. т цукру-сирцю за пільговим митом в 2%.

За даними Мінагрополітики України, станом на 25 листопада в Україні було перероблено 8,37 млн т цукрового буряка і виготовлено 1,154 млн т цукру.

Від “Аратти”: у нас вже стало традицією списувати всі огріхи на державу.

Загальновідомо, що виробництво цукру - це сфера приватної ініціативи та підприємництва. Також загальновідомо, що в Україні виробники продуктів харчування мають від держави такі преференції, яким може позаздрити підприємець будь-якої європейської країни.

Звичайно, що попри це - існують і об'єктивні проблеми, які суттєво впливають на ціноутворення. Зокрема - російська монополія на ринку паливно-мастильних матеріалів. І це дійсно проблема, яка дісталася нам усім у спадок від бездарної політики дерибану Леоніда Кучми, який подарував у брудненькі руки практично всі нафтопереробні потужності.

Проте, найбільшою вадою, очевидно, є споживацька психологія вітчизняного бізнесу, який абсолютно не прагне збільшувати свої статки за рахунок високопродуктивного господарювання та задоволення попиту на продукцію, яку виробляє. Другою вадою - є патологічна жога халяви, тобто вирішення проблем свого приватного бізнесу за рахунок платників податків.

Саме тому, а не із інших причин вітчизняний ринок перідично калатають цінові війни та навали дефіцитів. При чому, абсоютно не характерних для ринкової економіки, бо в тих умовах - будь-який дефіцит є лише стимулом для бурхливого сплеску ділової активності. Українські ж реалії лише свідчать про потворну модель комуністичної кримінально-розподільчої системи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.