Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Визначено проект кращого монументу пам’яті жертв Голодомору

Національне питання Регіон: м.Київ 9224 перегляди

Опубліковано - 11.09.2006 21:23 | Всі новини | Версія для друку

Проект меморіалу, виконаний галереєю дизайну «Аратта»  отримав I премію. Автор концепції проекту – народний художник України Анатолій Гайдамака.
Проект меморіалу, виконаний галереєю дизайну «Аратта» отримав I премію. Автор концепції проекту – народний художник України Анатолій Гайдамака.
У жюрі конкурсу увійшли історики, письменники, скульптори, художники і представники влади. Вибирали з трьох проектів-фіналістів.

Місце для меморіального комплексу відведено давно. 300 кущів калини на Дніпровському спуску, біля каплиці св. Андрія Первозванного, перші особи держави висадили в кінці листопада 2005 року.

Усі проекти, подані на розгляд журі, позначалися тільки номерами - ніяких прізвищ авторів. Переможцем став проект N-55557. Як потім з’ясувалося, автор - Анатолій Гайдамака.

«У цьому проекті планується не тільки меморіальний комплекс, а й музей з бібліотекою та архівом. Чорні плити нагадують чорні дошки, куди в 1932 році заносили назви українських сіл - такі села позбавлялися права на завезення продуктів. Кількість плит можна зменшити до числа областей - у 1932-1933 роках їх було 7 штук, можливо, до кількості районів або сіл. І звичайно, кущі калини - це символічно, вона в різні часи року змінює колір: червоний, білий - коли цвіте, облітаюче листя - як символ завмирания життя»,- розповів Василь Марочко, член журі, доктор історичних наук.

Обраний проект, можливо, буде реалізований до 2008 року, до 75-річчя Голодомору 1933 року.

На сьогодні в столиці є пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років. Він розташований біля стіни Михайлівського собору у вигляді каменю з розп’яттям жінки.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.