Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Через поширення цифрової техніки інопланетянам все складніше виявити Землю

У світі науки 6129 переглядів

Опубліковано - 26.01.2010 18:32 | Всі новини | Версія для друку

Через поширення цифрової техніки інопланетянам все складніше виявити Землю
Через поширення цифрової техніки інопланетянам все складніше виявити Землю
Один із засновників руху з пошуку позаземного розуму доктор Френк Дрейк вважає, що поступовий перехід жителів Землі на цифрову техніку сприяє тому, що наша планета стає невидимою для інопланетян.

За словами вченого, проблема полягає в тому, що радіовипромінювання цифрових пристроїв значно менше, ніж в аналогових. Раніше тільки одні старі аналогові телевізори генерували майже мільйон ват, що дозволяло зафіксувати радіовипромінювання від Землі на відстані до 50 світлових років.

Нині ж телебачення, радіо і радари переходять на більш слабкі цифрові сигнали. Інопланетянам, якщо вони існують, стає все складніше виявити сигнали з Землі.

"Якщо так триватиме далі, дуже скоро наш світ не можна буде виявити", - цитує виступ Дрейка на конференції Королівського наукового товариства британська газета Daily Telegraph.

Зазначимо, що цей учений є піонером проекту з пошуку позаземних цивілізацій SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence). Саме він 50 років тому розпочав перший експеримент з пошуку радіосигналів, що йдуть від найближчих зірок, біля яких могли бути планети - Тау Кіта і Епсілон Ерідана. Він також створив знамениту формулу для розрахунку числа позаземних цивілізацій, названу його ім'ям.

Нагадаємо, раніше королівський астроном лорд Ріс, який очолює британське вчене співтовариство, заявив, що нині ймовірність виявлення життя на інших планетах вища, ніж будь-коли.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.