Аратта - На головну

18 червня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вічний вогонь на честь інтернаціоналістів палатиме

Суспільне життя Регіон: Івано-Франківська область 12743 перегляди

Опубліковано - 13.02.2010 03:46 | Всі новини | Версія для друку

Активісти з обласної організації української спілки ветеранів Афганістану відновлюють пам`ятник
Активісти з обласної організації української спілки ветеранів Афганістану відновлюють пам`ятник
Івано-франківські активісти з обласної організації української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відремонтували та привели до ладу пам’ятник загиблим у афганській війні.

Ось вже 21 рік, як на території всього колишнього Радянського Союзу святкується радісне і водночас сумне свято – День виводу радянський військ з Афганістану.

Свято кінця ще однієї війни об’єднує і людей, і сім’ї – не залежно від їх національності, віри та громадянства, адже всі вони загартовані як минулими бойовими діями, так і життям вже у мирний час.

В Івано-Франківську підготовка до святкування 21 річниці виводу військ розпочалась за кілька днів до 15 лютого. Активісти з обласної організації української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відремонтували та привели до ладу пам’ятник загиблим у афганській війні, повідомив "Аратту" підполковник Тарас Грень із Західного регіонального медіа-центру МО України.

І хоча пам’ятник було встановлено лишень минулого року в одному з центральних парків міста - парку Воїнів-інтернаціоналістів, він, на жаль, пошкоджений як вандалами, так і шукачами металу.

За словами колишніх афганців, частково було знищено систему подачі газу до вічного вогню, яка складалась з мідних трубок. Навколо пам’ятника кудись безслідно зникли посаджені туї; крім цього, вандали пробували навіть демонтувати бронзові таблички з іменами загиблих солдатів, та, на щастя, їм це не вдалось.
Пам’ятник в Івано-Франківську — 38-й в Україні. Його автор — лауреат Шевченківської премії скульптор Василь Вільшук, який створив пам’ятник В’ячеславові Чорноволу та іншим діячам. Кошти зібрали з різних джерел — близько 280 тис. грн. Гранітні брили привезли з Житомирської області.

На постаменті — 30-тонна скеля, на ній жива мішень — бронзова фігура солдата, який тримається за пробите кулею серце. Біля підніжжя — символ пам’яті: запалений факел, пам’ятна таблиця.

В Івано-Франківську сьогодні проживають близько 1400 афганців. На зведення Меморіального комплексу вони чекали 10 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.