Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Головний фігурант “кліматгейта” визнав потепління статистично незначним

Скандал 5062 перегляди

Опубліковано - 16.02.2010 14:53 | Всі новини | Версія для друку

Філ Джонс - головний фігурант “кліматгейта”
Філ Джонс - головний фігурант “кліматгейта”
Один з головних фігурантів “кліматгейта” - скандалу, що спричинив нові дискусії про фальсифікації даних щодо глобального потепління, - визнав, що тенденція до безперервного зростання температур з 1995 року статистично незначуща.

Свої міркування колишній голова Центру з вивчення клімату університету Східної Англії Філ Джонс (Phil Jones) виклав в інтерв'ю BBC News.

Джонс заявив, що різке зростання температур в останні 15 років не може розглядатися як остаточний доказ глобального потепління і його антропогенної природи. Крім того, вчений розповів, що аналогічні періоди потепління спостерігалися з 1910 по 1940 роки і з 1975 по 1998 роки.

Звинувачення в навмисній підгонці даних Джонс відкинув, хоча і визнав, що оперував вихідними даними не так акуратно і ретельно, як слід було б. Незважаючи на всі ці факти Джонс зазначив, що як і раніше впевнений в реальності зміни клімату і в тому, що однією з головних причин цього процесу є діяльність людини.

Дискусії про реальність глобального потепління розгорнулися з новою силою після того, як кліматологи з Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) визнали, що прогноз щодо швидкості танення льодовиків у Гімалаях (у 2007 році у звіті IPCC було зазначено, що Гімалаї звільняться від льоду до 2035) виявився невірним.

"Кліматгейт" вибухнув наприкінці листопада 2009 року, безпосередньо перед початком 15-й конференції ООН, присвяченій проблемам зміни клімату. Невідомі хакери виклали в Мережу тисячі документів, вкрадених з серверів Центру з вивчення клімату університету Східної Англії - провідної наукової організації, що займається вивченням глобального потепління.

Деякі з опублікованих документів змусили скептиків стверджувати, що вчені навмисно спотворювали дані спостережень за кліматом для того, щоб створити ілюзію стійкого зростання температур. Незабаром після публікації документів голова Центру з вивчення клімату Філ Джонс покинув свій пост. До цих пір він і інші кліматологи заперечували всі звинувачення в навмисному "згущуванні фарб".

Анекдот до теми. Копенгагенські лікарі ніяк не могли вирішити, куди везти хворих - до госпіталю чи до божевільні. Вперше в житті вони бачили, як тисяча обморожених протестувальників скандує: "Нас вбиває спека! Зупиніть глобальне потепління!"
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.