Аратта - На головну

29 квітня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардеп побачила символіку у руйнуванні пам’ятника засновникам Києва

Влада 9998 переглядів

Опубліковано - 24.02.2010 14:47 | Всі новини | Версія для друку

Нардеп побачила символіку у руйнуванні пам’ятника засновникам Києва
Нардеп побачила символіку у руйнуванні пам’ятника засновникам Києва
Якщо вже розвалився цей пам’ятник, то перше питання, яке в мене виникає: а чи не знак це нам усім?

Про це заявили народний депутат Катерина Лук'янова, повідомила прес-служба.

Кий, Щек, Хорив та Либідь згадуються у Нестора Літописця у «Повісті временних літ». За легендою, троє братів і сестра оселилися на київських пагорбах, згодом побудували місто і назвали його на честь старшого брата. Археологічні розкопки на згаданих у літописі горах Щекавиці і Хоривиці підтверджують існування на території сучасного Києва у 5 ст. н.е. декількох поселень. Вважається, що Кий був реальною особою — князем полян, який жив у 5-початку 6 ст., підтримував зв'язки з візантійським імператором, їздив до Константинополя, де був прийнятий з великими почестями. Дружина Кия здобула ряд перемог над волзькими та камськими болгарами.

«Київ бере свій початок з цих легендарних постатей», — говорить депутат Верховної Ради Лук’янова. — «І якщо вже розвалився цей пам’ятник, то перше питання, яке в мене виникає: а чи не знак це нам усім? Чи не пора замислитись, чи правильним шляхом іде наша держава, в тому напрямку, і чи не розвалиться через помилки політиків Київ, а згодом — і вся Україна? Якщо згадаємо, що завтра має відбутись інавгурація сумнівно обраного Президента Януковича, то чи не означає цей прикрий випадок, що згодом і вся Україна може розділитись по Дніпру?».

«Символічно, що вціліла саме частина пам’ятника з жінкою. Може, це теж знак — поки чоловіки воюють між собою і цим руйнують країну, жінкам час замислитись і брати владу в свої руки?», — розмірковує Лук’янова.

«А якщо ж говорити не про символізм, а про конкретну відповідальність, то тут слід спитати у нинішньої київської влади: куди дивились очі молодої команди пана Черновецького, що навіть пам’ятники руйнуються? Чи не вийде так, що Київ, який заснували три легендарні князі, і який простояв більше, ніж півтора тисячоліття, доведе до повного знищення всього лише один недолугий з командою жадібних посіпак?», — запитує депутат.

«Київські чиновники через свою жадобу збагачення вже привчили киян, що якщо вже щось і руйнується, то це обов’язково комусь вигідно, і в першу чергу — нинішній київський владі. Всі ж пам’ятають, як нещодавно, щоб побудувати черговий розважальний комплекс, біля метро «Дарниця» було вирубано столітні дерева. І це був далеко не поодинокий випадок злочинної бездіяльності нашого мера. Я сьогодні переглядала коментарі до новини про пам’ятник, так один киянин так і написав: якщо його умисно пошкоджено з метою захоплення території парку, то треба розібрати мерію на цеглини, як французи зробили у свій час із Бастилією! Ця реакція показує, що пересічні українці вже готові мало не пустити в хід кулаки, щоб зберегти рідне місто», — підсумувала Лук’янова.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.