Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Харчування у фаст-фудах порушує психіку

Охорона здоров`я 7761 перегляд

Опубліковано - 26.03.2010 13:57 | Всі новини | Версія для друку

Харчування у фаст-фудах порушує психіку
Харчування у фаст-фудах порушує психіку
Вчені довели, що харчування в ресторанах швидкого обслуговування може бути не тільки шкідливим для здоров’я, але також порушувати психіку людей, роблячи їх нетерплячими і такими, що прагнуть до миттєвого отримання задоволення.

Свою роботу вчені з Канади опублікували в журналі Psychological Science.

Автори дослідження показали, що нетерплячість відображається і в повсякденній фінансовій поведінці людей, які віддають перевагу отриманню миттєвої, але невеликої фінансової вигоди, ніж відкладеному, але набагато більшому платежу.

"З огляду на роль фінансової нетерплячості в сучасній економічній кризі, ми повинні враховувати не тільки калорії при розгляді наслідків розвитку індустрії швидкого харчування, оскільки вона впливає на нашу повсякденну психологію і поведінку в набагато ширших сферах діяльності, ніж ми могли припускати досі" , - сказав Чень Бо Чжун, співавтор публікації з Університету Торонто, слова якого наводить прес-служба Ротманівської школи менеджменту при цьому навчальному закладі.

Автори дослідження показали, що початкова ідея швидкого харчування: задоволення потреби в їжі максимально швидко для того, щоб не відволікатися від інших повсякденних завдань та роботи, змушує людей також купувати інші продукти, як повинні заощаджувати час (наприклад шампуні два в одному), і, що найбільш важливо, знижує їх бажання зберігати та накопичувати.

"Ми виявили, що навіть неусвідомлювана самими людьми взаємодія символів індустрії швидкого харчування збуджує в них почуття поспіху і нетерплячості, незалежно від контексту", - додав Чжун.

У своїй експериментальної роботи група вчених провела три типи експериментів. На першому добровольцям демонстрували символ індустрії швидкого харчування: золоту літеру "М" на тлі червоного поля, що є емблемою McDonald's, протягом декількох мілісекунд, так що люди не встигали зрозуміти, що саме вони бачать. Це призводило до того, що в ході подальшого виконання завдання з прочитання тексту ці добровольці виконували завдання помітно швидше від контрольної групи учасників експерименту, незважаючи на те, що необхідності в цьому не було ніякої.

У другому експерименті вчені показали, що спогади про відвідування ресторану швидкого харчування примушували добровольців вибирати із запропонованого вченими набору ті предмети, які є повсякденними продуктами для економії часу в процесі особистої гігієни та інших подібних справ.

В останньому експерименті аналогічне першому спостереження за логотипами компаній швидкого харчування змушувало добровольців віддати перевагу в кінці експерименту невеликій, але миттєвій винагороді за участь, ніж відкладеному, але істотно більшому платежу.

"Індустрія швидкого харчування може навіть впливати на сприйняття відпочинку, покликаного дати людині розслаблення і релаксацію, крізь призму нетерплячості", - підсумував Чжун.

Нагадаємо, в грудні минулого року швейцарські вчені за допомогою складного соціального експерименту виявили ділянку мозку, порушення в роботі якої заважають боротися із спокусами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.