Аратта - На головну

14 жовтня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість водіїв не в змозі кермувати і розмовляти по телефону одночасно

У світі науки 6893 перегляди

Опубліковано - 31.03.2010 02:27 | Всі новини | Версія для друку

Штраф за подібне порушення Правил дорожнього руху - від 425 до 510 гривень
Штраф за подібне порушення Правил дорожнього руху - від 425 до 510 гривень
Лише 2,5 відсотка людей можуть одночасно керувати машиною і розмовляти по телефону без загрози безпеки - власної і оточуючих.

До такого висновку дійшов американський психолог Джеймс Ватсон з університету Юти, повідомляє TechNewsDaily.

У дослідженні, що дозволяє виявляти здібності людей робити дві справи одночасно, взяли участь 200 осіб. Спочатку кожному з них треба було керувати машиною на спеціальному симуляторі, потім разом з кермуванням вони повинні були слухати голос у телефонній трубці і виконувати його завдання: запам'ятовувати слова і вирішувати математичні приклади. Якість кермування в обох випадках вимірювався за часом реакції водія і дистанції руху. В результаті досліджень з'ясувалося, що у 195 випробовуваних під час розмови по телефону значно погіршилися водійські навички.

Колега Джеймса Ватсона, Девід Стреер, пояснює вміння інших 2,5 відсотка учасників тесту робити дві справи одночасно генетичними особливостями. На думку вчених, більшість людей не можуть кермувати і розмовляти по телефону без шкоди безпеці дорожнього руху.

У 2008 році американські вчені прийшли до висновку, що навіть телефонна гарнітура hands-free не рятує водія від погіршення концентрації уваги. За рік до цього британські дослідники провели серію експериментів, в результаті яких було встановлено, що під час телефонної розмови реакція у водія набагато гірше, ніж у нетверезого автомобіліста, пише Lenta.ru.

У багатьох країнах розмова по телефону під час кермування без пристроїв hands-free (“вільні руки”) заборонена. В Україні штраф за подібне порушення Правил дорожнього руху - від 425 до 510 гривень.

Канадський постачальник програмного забезпечення Aegis Mobility розробив новий мобільний сервіс DriveAssistT, який зможе блокувати роботу стільникового телефону водія, коли той перебуває за кермом транспортного засобу. Поки залишається незрозуміло, як саме система буде визначати, що абонент знаходиться саме за кермом, а не їде в машині пасажиром.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.