Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вартість газу для населення не зростатиме, якщо ціна на газ для України буде менша за 240 дол./тис. куб.м.

Газоват 7290 переглядів

Опубліковано - 21.04.2010 12:34 | Всі новини | Версія для друку

Вартість газу для населення не зростатиме, якщо ціна на газ для України буде менша за 240 дол./тис. куб.м.
Вартість газу для населення не зростатиме, якщо ціна на газ для України буде менша за 240 дол./тис. куб.м.
Ціни на газ для населення та підприємств теплокомуненерго підвищуватись не будуть, якщо Президенти України та РФ Віктор Янукович та Дмитро Медведєв домовляться про вартість газу для України нижче 240 дол./тис. куб.м.

Про це повідомив сьогодні під час прес-конференції віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко.

"При такій ціні на газ непотрібно буде піднімати тарифи на газ для населення і для комунальних підприємств (ТКЕ). Якщо ми залишимо програму "Нафтогазу" по інвестиціям на такому ж рівні. Якщо ми захочемо збільшити обсяг українського газу, видобування в Україні, то нам потрібні будуть додаткові інвестиції, можливо, трошки потрібно буде піднімати тарифи з цільовим спрямуванням тих грошей на видобування українського газу для того, щоб зменшити залежність. Якщо тільки нижче 240 дол./тис. куб. м (вартість газу для України), то нам не потрібно буде піднімати тарифи", - наголосив Тігіпко.

Він додав, що у проекті бюджету передбачається підвищення вартості газу для населення та підприємств ТКЕ на 20%, оскільки згідно із чинними контрактами на поставку газу середня вартість газу для України впродовж року складає 334 дол./тис. куб. м. "Поки що, в тому проекті бюджету, який ми подавали, передбачалось, що ціна на газ буде підвищуватись на 20%. Це стосувалось ціни на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики. Якщо ціна на газ 334 дол./тис. куб. м в середньому по року, то нам цього вистачить, щоб вийти на дефіцит бюджету "Нафтогазу" приблизно 1%", - зазначив Тігіпко.

Від “Аратти”: нам не зовсім зрозуміла логіка віце-прем'єра Тігіпка, точніше прив'язка газу, який споживає комунальний сектор до палива, яке закуповується у Росії.

Загальновідомо, що для комунальних потреб в Україні використовується газ власного видобутку, який станом на кінець минулого року коштував $70 за тисячу кубометрів. Газ, який купується у Росії, як відомо, споживають приватні підприємства, зокрема металургійні та хімічні.

Отже, зі слів Тігіпка можна зрозуміти, що віднині дешевий газ українського видобутку спрямовується не для потреб громадян, а олігархів, які володіють промисловими підрпиємствами. Отже, виникає закономірне питання: з якої причини ми, громадяни, маємо спонсорувати мільярдерів? Це й є "Україна для людей"?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.