Експеримент подорожі на Марс

Автор/джерело -  © BBC



Дата публiкацiї - 2.06.2010 18:19 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10364

Реальна подорож на Марс буде імовірна можливо за кілька десятків років, але група дослідників вже вивчає наслідки перебування космонавтів у закритому просторі впродовж 500 днів.

Саме стільки часу потрібно, щоб здійснити подорож на цю планету і повернутися на Землю. Троє росіян, француз, італієць та китаєць житимуть у копії космічного корабля 520 днів, де будуть відтворені умови перебування в полеті космонавтів. Мета дослідження полягає у тому, щоб вивчити наслідки для організму тривалого перебування у закритому приміщенні.

Вчені мають розробити рекомендації для майбутніх космонавтів як краще давати собі раду з втомою та стресом. На думку психологів, "піддослідним" вже незабаром доведеться миритися один з одним, оскільки, у тісному приміщенні усі погані звички стануть сприйматися загострено. Вчені з московського Інституту Медичних та Біологічних проблем у співпраці з Європейською космічною агенцією та китайськими вченими спостерігатимуть за симуляцією трьох етапів подорожі на Марс: 250 днів триватиме етап уявної подорожі із Землі на Марс; 30 днів «перебування на Марсі» та 240 днів зворотної «подорожі».

Московський інститут створив низку модулів загальним обсягом у 550 кубічних метрів штучного простору. Учасники експерименту будуть мати зв’язок з зовнішнім світом через Інтернет, який буде навмисно повільним, чи уриватиметься, аби симулювати віддаленість від Землі. «Космонавти» будуть їсти консервовані продукти, приймати душ раз на десять днів і мати два вихідних на тиждень.

Подібний експеримент у тому ж Інституті 2000-го року завершився скандальним результатом, коли учасниця з Канади звинуватила російського капітана корабля у тому, що він силою її поцілував, а ще двоє російських учасників влаштували кулачну бійку (кров була розмазана по стінах модуля). Тоді російські чиновники применшували значення експерименту і посилалися на відмінності у культурі.

Росія та США працюють над створенням космічних кораблів, які могли б долетіти до Марсу. Попри те, що розробки перебувають на початкових етапах, президент Обама передбачає, що перша місія на червону планету буде можливою вже у 30-их роках.



 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.