 |
Вперше в історії безпілотне авто подолає три тисячі кілометрів
Автор/джерело - © DW
|
Дата публiкацiї - 21.07.2010 19:03 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=10860
Подолати тисячі кілометрів у автомобілі на автопілоті – вже не мрія, а конкретна мета італійських інженерів, які відправили у трьохмісячну подорож тестове авто, аби перевірити реалістичність їзди без водія.
 | Італійський "безпілотник" | Відстань від Мілану до Шанхаю, де саме проходить всесвітня виставка EXPO 2010, становить близько 13 тисяч кілометрів. Подолати її на автомобілі за три місяці – не рекорд. Утім, така подорож може набути зовсім іншого значення, якщо здійснюватимуть її на електроавтомобілі та ще й без водія. Принаймні таку мету поставили перед собою італійські інженери з університету Парми.
У вівторок італійці відправили у подорож навіть два таких «безпілотних» авто. Дорога обіцяє бути нелегкою, адже на маршруті автомобілі зіткнуться з такими перепонами, як приміром, сумнозвісні московські пробки, сибірські морози та спека пустелі Гобі. «Ми хочемо піддати наші системи таким випробуванням, аби пересвідчитися, як вони працюють у справжніх умовах. Як вони реагують на справжню погоду, справжній дорожній рух та справжніх людей, які раптом перебігають вулицю», - каже керівник проекту, директор Artificial Vision and Intelligent Systems Laboratory (Vislab) при Пармському університеті, Альберто Броджи.
Без людей таки не обійтися
Крім того, у деяких містах у автомобілі завантажать певні товари, таким чином продемонструвавши, що транспортування товарів можна здійснювати без шкоди для довкілля та з мінімальною участю людей. Одним з найбільших прихильників цієї ідеї є муніципалітет Риму: місцеві власті вже зокрема заявили про намір у майбутньому застосовувати безпілотні автомобілі для доставки товарів у магазини та збору сміття. | Щоправда, зовсім безлюдними тестові безпілотні автомобілі під час нинішньої подорожі не є. На борту кожного електроавто присутні по два техніки, які можуть за потреби втрутитися чи усунути поломку. А ще кожне авто супроводжує мінівен, який передає сигнали електромобілю. «Ми гарантовано не обійдемося без людської допомоги, - зауважує Броджи. – Здійснити автопробіг на сто відсотків без участі водія – неможливо».
Технологія майбутнього чи безперспективна візія?
Деякі оглядачі вбачають в експерименті передвісника технології майбутнього, інші – дещо скептичні. Проте деякі елементи безпілотних авто можна застосовувати на практиці вже сьогодні, сподівається Броджи. Приміром, інстальовані в електромобілі сканери. З їхньою допомогою селяни могли б обробляти та засіювати поля вночі.
У той же час Альберто Броджи сумнівається, що одного дня усі автомобілі будуть безпілотними. Йому йдеться радше про те, щоб спокійно читати газету, перебуваючи у пробці, і повністю покластися на авто. Поки що ж тестові безпілотні автомобілі повільно, з максимальною швидкістю 60 кілометрів на годину долають відстань до Шанхаю. Подорож триватиме три місяці ще й тому, що через кожні дві-три години акумулятори електроавто потрібно підзаряджати з розетки, а повна зарядка триває ще вісім годин. Тож, італійські «безпілотники», за підрахунками інженерів, перебуватимуть у дорозі не більше п’яти годин щодня, а це чи не найбільший недолік в епоху, коли час – це гроші. |
|
|
|
© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.
|