Кремлівські академіки вже написали Табачнику правильну історію України

Автор/джерело -  © Кореспондент.net



Дата публiкацiї - 28.10.2010 16:31 | Постiйна адреса - http://www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=11885

У середині наступного року може бути видана російська версія історії України, заявив директор Інституту загальної історії РАН, академік Олександр Чубар’ян.

"Мої колеги з Інституту історії висловили бажання видати нашу версію історії України. Наразі рукопис готовий. До середини наступного року буде виданий. Треба буде ще експертизу провести", - сказав Чубар'ян у Москві в четвер.

Він повідомив, що його колеги давно співпрацюють з українськими істориками.

"Раніше були видані Нариси історії Росії, написані нашими колегами та переведені на українську мову. Потім Нариси історії України були переведені на російську і видані у нас. Тепер ми вирішили створити таку от книгу. Я її не читав, проте не думаю, що з приводу неї скандалитимуть. Зрештою, можна давати різні точки зору на одне питання ", - сказав Чубар'ян.

Він зазначив, що розбіжності в думках в українських та російських істориків існують у питанні походження державності, оцінки Переяславської ради, революції 1917 року та національних рухів.

Чубар'ян також повідомив, що на даний час ведеться активна робота щодо створення російсько-українського навчального посібника для вчителів історії.

"Вчора ми обговорювали з українськими колегами можливі схеми. Ми готові запропонувати 25 тем, вони підготували близько 20. Досить важко було обирати, поки що ми намітили перший модуль – Повсякденне життя Росії та України в XX столітті. Він осягатиме питання культури, науки, освіти. Але наразі ця тема не затверджена", - підкреслив Чубар'ян.

Він зазначив, що поки що немає домовленості про те, "якою обсягом буде книга, як її писати".

Як повідомлялося раніше, вчора севастопольським школярам подарували російські підручники з країнознавства.

Раніше Росія і Україна домовилися створити робочу групу зі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.


 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на www.aratta-ukraine.com обов`язкове.
© Автор проекту - Валерій Колосюк.