Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Москва. Декоративна зміна влади

Є така думка 21953 перегляди

Опубліковано - 7.05.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Москва. Декоративна зміна влади
Більшість експертів та аналітиків схильні вважати, що є всі ознаки того, що після 7 травня в Росії, коли Володимир Путін стане прем’єр-міністром, а його найближчий соратник і друг Дмитро Медвєдєв стане Президентом, господарем країни залишиться Путін.

Аналітики вважають, що новий прем’єр Путін дуже прискіпливо готувався до нової державної ролі і не дасть новому президентові Медвєдєву шансів стати самостійним, а тим більше – новим господарем Росії.
Переважає думка, що церемонія 7 травня в Андріївському залі Кремля у присутності Генерального прокурора, голови ЦВК та Патріарха РПЦ означатиме лише косметичні зміни у російській владі.

Путін пішов на нову посаду в ролі національного героя, і всі, хто його підтримує, а це близько 80 відсотків населення, вважають, що він і надалі правитиме країною.

Покидаючи 5 травня Кремль, Володимир Путін сказав працівникам адміністрації Президента цікаву фразу: «Попереду на нас чекає інтенсивна робота». Тобто, нічого не відокремлюється – «ми працюватимемо далі» і «я впевнений, що ми досягнемо наших цілей», сказав Путін.

Путін готується лише зміцнити свою владу

Уся попередня підготовка до посади нового прем’єра Росії зводилася до значного посилення її владної ролі. Один із прикладів: лише за тиждень до відходу з Кремля Володимир Путін підписав указ, яким підпорядкував урядові, а не Президентові, як перед цим, регіональних керівників-губернаторів. Він також влаштував схвалення закону, за яким місцеве самоврядування підпорядковується губернаторам.
Російський експерт із американського Фонду «Спадщина» в Москві Євген Волк каже, що «все робиться на користь уряду, щоб володіти сильною владою». Всі впливові у владі люди підпорядковуються новому прем’єр-міністрові, Володимирові Путіну.

Тим більше, що Держдума, де Путін завдяки партії «Єдина Росія» має конституційну більшість, готується у найближчий час змінити приблизно 150 законів і передати п’яту частину з приблизно 3 тисяч повноважень кабміну вниз, до міністрів. Хоча ніяких змін до конституції не передбачається, та міністрам буде відведено більше повноважень, а прем’єрові – головна політична роль у країні. І тут виявиться, що в разі кризи в державі Путін по телевізору звільнятиме міністрів, а не Медвєдєв по телевізору звільнятиме Путіна.

Планується також збільшити кількість заступників прем’єра – ймовірно, з п’яти аж до одинадцяти. Путін матиме не лише особистого прес-секретаря і штат людей, які писатимуть йому промови, чого раніше в уряді не було, але й матиме главу протоколу, що значно посилює його роль у міжнародних стосунках.

Російський аналітик Олексій Мухін каже Радіо Свобода, що прем’єр-міністр Путін зосередить у своїх руках всю владу, окрім кількох «почесних пунктів», а його товариш Медвєдєв виконуватиме роль «цариці Анни Іванівни», коли у першій половині вісімнадцятого століття в Росії правив саме її царедворець Бірон, а не цариця. Цей страшний час репресій і беззаконня назвали в історії Росії біронівщиною.

Влада в Росії стане ще більш непрозорою

Оглядачі вважають, що факт переміщення справжньої влади з Кремля до Білого дому буде прихований. Дмитро Медвєдєв не буде цьому заперечувати і не зробить кремлівські порядки більш прозорими.
У самому уряді Путін уже заборонив вільне пересування журналістів і їхні розмови з міністрами та чиновниками уряду. Передача частини повноважень кабінету міністерствам також означатиме наміри приховати справжні механізми ухвалення рішень у владі.

Експерти вважають, що практика Путіна-прем’єра ще більше ускладнить боротьбу з корупцією в країні, і все буде ще більш неясним, ніж як було за президента Путіна.

Виглядає так, що «керована демократія в Росії» вступає в час іще жорсткішого адміністрування та зменшення самої демократії.

Які зміни можна прогнозувати за нової влади?

Аналітики дуже сумніваються в тому, що Дмитро Медвєдєв насмілиться ламати режим, вибудований Володимиром Путіним за вісім років. Тим більше, що Путін навчився за час свого правління і неконституційних методів зміни у владі – згадаймо хоча б його ліквідацію виборності губернаторів.

Російський експерт Олексій Макаркін вважає нинішню російську Конституцію дуже вільною структурою, і це дає змогу нині вести мову не про президентсько-парламентську республіку, а про президентсько-прем’єрську, де обидва повноваження зосереджуються у руках Путіна.

Тому, на думку багатьох аналітиків, у Путіна поки що немає нагальної потреби достроково проводити президентські вибори, щоб повернутися у Кремль. Експерти не виключають, що в перебігу подій, із наростанням негативних тенденцій, інфляції, підвищення цін, що неминуче, конфлікт між Медвєдєвим і Путіним можливий, але, знову ж таки, за даної розстановки сил шанси Медвєдєва-президента змістити Путіна-прем’єра просто мізерні.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Є така думка»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.