 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Кам’яна Могила: грошей не вистачає навіть на документи для ЮНЕСКО
Музеї та заповідники 95412 переглядів
Опубліковано - 24.04.2009 | Всі публікації | Версія для друку
Найстаріша історична пам’ятка України, Кам’яна Могила поблизу міста Мелітополя в Запорізькій області, у кілька разів давніша за всесвітньо відомі єгипетські піраміди. Щоправда, вона набагато менш “розкручена”. Її популяризація принесе державі величезні гроші, вважають експерти.Але перед тим, як отримати гроші, їх зазвичай треба вкласти. А державі бракує коштів не те що на розвиток Кам'яної Могили, а навіть на документи для включення її до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, пише "Радіо Свобода".
Давні племена, що мешкали в українських степах 20 тисяч років тому, використовували Кам'яну Могилу як величезне природне святилище. Ритуальні малюнки, зроблені прадавніми жерцями у печерах та гротах Кам'яної Могили, досі вражають.
Серед багатьох з них чітко простежуються зображення людини, диких і свійських тварин. Як правило, їх видряпували шматками твердого каменю.
Подекуди первісні митці покривали ці малюнки червоними і чорними мінеральними барвниками. Печера Кози, гроти Бика (Мамонта) і Дракона, двометрова кам'яна фігура людини-риби... І всюди - зображення Дерева життя, символу родючості і вічності.
Люди залишали тут свої "автографи" починаючи з епохи кам'яного віку (22 - 14 тисячоліття до нашої ери).
Розмальовували стіни і в добу бронзи, і пізніше. Тут знайдено залишки стародавніх жертовників. За малюнками можна простежити первісні релігії - тотемізм, магію, анімізм, фетишизм, культ предків.
 |
Зображення тварин у “Кам`яній могилі” | У "Кам'яній Моиглі" одночасно можна спостерігати слід різноманітних за своєю культурою і походженням народів. На цьому місці у різний час жили стародавні мисливці, скотарі, землероби, пізніше по цій землі пройшли кіммерійці, скіфи, сармати, гунни, хозари, половці...
На кам'яних брилах збереглися й, як припускають, знаки найпершої у світі писемності. Деякі науковці стверджують, що вже 10 тисяч років тому мешканці українського півдня не лише вміли писати, а й знали основи астрономії, хімії та медицини, секрети плавки металів, використовували плуг та колесо.
Сьогодні вирізьблена на скелях мудрість давніх жерців доступна кожному: щороку пам'ятку відвідують 52 тисячі туристів, розповідає директор Національного історико-культурного заповідника "Кам'яна Могила" Ярослав Михайлов.
"Цінність Кам'яної Могили в тому, що в її гротах збереглися малюнки, датовані 20-м тисячоліттям до нашої ери, і найдавніша у світі, так звана дошумерська, писемність. Ми популяризуємо Кам'яну Могилу: щороку потік туристів до нас зростає. А цього року пам'ятку включено до попереднього списку для внесення до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Залишилося тільки підготувати пакет документів", - розповідає директор заповідника.
Кам'яна Могила є однією з 13 українських пам'яток, які планується внести до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Але в України на розвиток унікальної пам'ятки вже кілька років немає грошей.
Новий музей Кам'яної Могили стоїть недобудований, та й загалом фінансування заповідника скоротилося втричі, говорить заступник Міністра культури і туризму Микола Яковина.
|
Малюнки і символи у печерах | "Кам'яна Могила має потрапити до списку ЮНЕСКО чи не першою з-поміж українських пам'яток. Але зараз вона обмежується у фінансуванні. Це не тільки криза, це наш законодавець, який урізав кошти. На Кам'яній Могилі треба провести цілу низку робіт: розчистка, паспортизація та музеєфікація пам'яток, завершення археологічних досліджень. Ці заходи, які є основою діяльності заповідника, не отримають належного фінансування", - підсумовує Микола Яковина.
Дехто каже, що в час економічної кризи не до вічних цінностей - слід думати про виживання, про базові галузі економіки. Але у більшості європейських країн туристична галузь є одним із основних джерел наповнення бюджету.
Якби там були такі пам'ятки, як Кам'яна Могила, вони б заробляли на ній мільярди євро, і план такого розвитку Кам'яної Могили вже готовий, заявляє заступник директора Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень Віктор Вечерський.
"Цього року ми завершили розробку Генерального плану розвитку заповідника "Кам'яна Могила".
Мова йде про розвиток туристичної інфраструктури, відпочинкової, музейної - про всі заходи, які потрібні, щоб заповідник нормально функціонував.
Вибачте, можливо, я скажу дещо брутальне, але на Заході історичні пам'ятки давно вже стали конвеєрами для заробляння грошей. Там цього не соромляться. Думаю, нам теж треба передбачати заходи, завдяки яким заповідники починають себе окуповувати. Якщо для цього потрібно здійснити якусь серйозну реставрацію, створення музею тощо, держава повинна долучатися до цього своїми коштами", - впевнений експерт із охорони пам'яток.
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Музеї та заповідники»:
- Олександрівський музей
Юрій Фоменко, «Земля Мамаїв» Близько 11-тої години 10 вересня 2012 року я стояв поряд з залізничною станцією Фундукліївка. Літо вже попрощалось, але забуло забрати своє небо над Тясьмином. Його я і розглядав, намагаючись заглянути в вічі Сонцю, котре пірнало в хмару, а потім з неї з’являлось. Позаду шлях з Дніпра. Попереду зустріч з старшим товаришем, хранителем історії невеличкого містечка Олександрівка, Василем Вікторовичем Білошапкою. - Панахида за знищеними в музеї артефактами Х ст.
Леся Гасиджак, «Музейний простір» Археологічний сезон в Києві 1972 року завершився сенсацією. На ділянці, що охоплювала Контактову площу (тоді – Червону) – вул. Хорива на глибині 8-12 метрів було знайдено 15 дерев’яних зрубів (житлових споруд). - Немирівське городище - Великі Вали VII-VI ст. до н.е.
www.vinrada.gov.ua Головною та унікальною перлиною Вінничини є Немирівське городище або так звані «Великі Вали», розташоване на лівому березі Південного Бугу за 10 км від річки, біля с. Сажки, за 2 км від м. Немирова на схилі плато. Воно є одним з найбільших городищ на території України. - Кам’яна Могила: як виникла гора у випаленому сонцем степу
Влада Прокаєва, «УНІАН. Освіта» Безкраї степи Запоріжжя в народному баченні зазвичай пов’язуються зі славними традиціями українського лицарства – козацтва, і багато кого може здивувати наявність тут пам’ятки сивої давнини – Кам’яної могили – археологічного музею під відкритим небом та святого місця паломництва з тисячолітньою історією. - Бог нищив Десятинну церкву, а ми відновлюємо?
Тетяна Гайжевська, “Обозреватель” Десятинна церква, яка неодноразово будувалася і руйнувалася, від якої сьогодні залишився лише фундамент, знову опинилася у центрі скандалу. Вночі 25 травня біля неї з’явилися дивні вагончики – чи то археологів, чи то церковних будівельників… - Музей в Пирогово – чи доживемо до весни?
«Студія Мистецьких Ініціатив»/«Народний Оглядач» У продовж останніх трьох років на сторінках багатьох ЗМІ про НМНАПУ в с. Пирогів написано багато: про стан архітектурних пам’яток, занепад науки та науково-реставраційих робіт, припинення фінансування, розбори між керівництвом музею та НАНУ і т.п. Особливо резонансною прозвучала подія, коли директор музею не допустив журналістів на територію музею. - Замки Львівщини: тут народжувалися королі, а нині мешкають привиди
Анна Ященко, УНІАН Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко не перестає вишукувати дива. Цими вихідними він разом із десантом столичних журналістів у рамках акції “7 чудес України: замки, фортеці, палаци” блукав залами старовинних замків Львівщини, де американські вчені вже встигли зафіксувати привидів. - Топ-10 псевдоісторичних пам’яток України
УНІАН За результатами опитування експертів тижневик «Коментарі:» склав перелік показових прикладів появи муляжів на місці пам’яток історії та архітектури. - Микола Томенко: “З “Мистецьким Арсеналом” все перевернули з ніг на голову”
Розмовляла Анна Ященко, УНІАН Приводом до інтерв`ю з віце-спікером Миколою Томенком стала його гучна заява, що заради створення “Мистецького Арсеналу” обдирають регіональні музеї. - Кам’яна Могила: грошей не вистачає навіть на документи для ЮНЕСКО
“Українська правда. Життя” Найстаріша історична пам’ятка України, Кам’яна Могила поблизу міста Мелітополя в Запорізькій області, у кілька разів давніша за всесвітньо відомі єгипетські піраміди. Щоправда, вона набагато менш “розкручена”. Її популяризація принесе державі величезні гроші, вважають експерти. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
| |
|
|
 |
Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ” Іван Франко
 |
|
| |
|
|
| |
|