Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Феномен Дрогобича або Ким ми стали?

Є така думка 42802 перегляди

Опубліковано - 21.02.2011 | Всі публікації | Версія для друку

Погані дороги - сучасна “візитівка” Дрогобича
Погані дороги - сучасна “візитівка” Дрогобича
Дрогобич занепав. Сьогодні мало хто знайде відмінності між нашим містом і, для прикладу, селом Рихтичі. Культура? - її просто тут уже немає. Передача “Міняю жінку” показала, що або хто ми є. Себе можна побачити зі сторони. Ми - рагулі.

Не будемо вдаватися в історію міста, наведемо деякі факти відносно кількості і складу населення.

1939 р. — 34 600 мешканців (26,3% — українці, 33,2% — поляки, 39,9% — євреї);

1970 р. — 56 000 мешканців (70% — українці, 22% — росіяни, 3% — поляки, 3% — євреї);

2005 р. — 78 595 мешканців.

З давніх часів місто було культурним центром регіону, про це свідчить велика кількість палаців і будинків культури, але, починаючи з 1989 року, Дрогобич почав змінюватись, - пише у своїй статті Іван Круглий.

Як? Значною мірою у гіршу сторону.

1989-1994 рр. - перша хвиля еміграції. На батьківщину виїхала єврейська община, а на заробітки поїхало багато люду - від інженерів великих підприємств до викладачів. Чому? - Розгул бандитизму і масові скорочення на заводах. Процвітає торгівля і "челноки". Результат - перша втрата еліти міста, діячів культури, мистецтва, професійних кадрів. Значне зменшення народжуваності. Дрогобич втратив 30% корінних дрогобичан, інтелектуальних людей. Також у той час прославились вискочки на національній ідеї.

1994-2001 рр. - друга, а потім третя хвилі еміграції. Економічні процеси дають покращення результатів у сфері промисловості - як результат, бракує робочих місць - їх займають вихідці з сіл і навколишніх районів. Також процвітають торгівля і контрабанда, зміна влади призводить до того, що колишні бухгалтери, офіціанти, секретарі стають власниками привабливої комерційної нерухомості.

Дрогобич втрачає ще 30% інтелекту. Кількість "доїжджаючих" у місті досягає 50%. Вони - це шофери, працівники великих промислових заводів, спекулянти, діти політичних вискочок або їх родичі, випускники вузів. Що вони приносять місту? Приносять свою культуру, або, простіше оказати, безкультур’я - місто стає великим селом, бо ж не встигає очиститися від такого наплив "доїжджаючих".

2001-2008 рр. - розквіт України. Більшість нових дрогобичан - це випускники міських вузів; корінні віддають перевагу обласним інститутам або київським, а повертаються на батьківщину одиниці. Діти політичних вискочок на керівні посади влаштували кожен по півсела. Дрогобич у прямому значенні слова деградує, він перетворився під впливом культури сільських мас на велику кнайпу, де основна розвага - це відвідування барів і забігайлівок. Молодь знаходить себе всюди, крім спорту. Керівники належним чином підтримують це дійство, бо вони ж такі самі, лише на років 30-40 старші.

2009-2010 рр. - Дрогобич занепав. Сьогодні мало хто знайде відмінності між нашим містом і, для прикладу, селом Рихтичі. Культура? - її просто тут уже немає. Передача “Міняю жінку” показала, що або хто ми є. Себе можна побачити зі сторони. Ми - рагулі...

Як міняли жінок у Дрогобичі

Дрогобич завжди чимось таким відзначається, що показує місто не з кращої сторони, - тема окремої публікації. Часи солі і ковбаси уже давно минули, тепер настала черга дрогобицьких жінок, що приймали участь у телевізійній програмі каналу "1+1" під назвою "Міняю жінку". В обміні брали участь вчителька ЗОШ №1 Галина та приватний підприємець Лариса.
Лариса - “рижа”
Лариса - “рижа”
Передачу дивилися якщо не всі, то більшість дрогобичан. І про призначення обміну кожної з жінок було відомо заздалегідь. Велике "фе" каналу, що переселили учасниць з однієї вулиці на іншу, та все ж...

Лариса - "рижа", як її охрестили вже читачі. Уміла господиня, відверта, щира, беручка до роботи, активна і сімейна людина. Вона готує їсти, слідкує за дітьми, допомагає чоловіку, тримає весь дім, веде справи (папери, податки і т.п.). Водночас нецензурно лається, робить досить різкий макіяж, прагне всім керувати.

Галина - "вчителька". Гарна, поетична (бо ж філолог), грає на гітарі, вміло одягається. Водночас носить надто відвертий одяг, не вміє або не хоче готувати (канапочки пропонувала на сніданок, а дітей годувала цукерками і морозивом). Сім’ю Галина любить, але навіть у сімейному статуті пише "коли маму все дістає, вона купує квиток і тікає кудись на кілька днів". Це як мінімум дивно.

Лариса прибрала всю квартиру, відмінно готувала (на фінальній зустрічі чоловік Володя мляво спробував заперечити "ви багато готуєте", але вийшло фальшиво - згадав про канапочки?). Проста жінка, використовує русизми у розмові. Але спробувала навіть провести дітям у школі урок патріотичного виховання. Старалася дочку Галини привчити до домашньої роботи (прибирання). Невдало побувала у "Женеві". Зате бачила бурові вишки у Бориславі.
Галина - “вчителька”
Галина - “вчителька”
Галина дещо не до кінця виконувала жіночу роботу у домі Сергія. Невдало готувала, якщо робітники говорили правду. До роботи залучала дітей (машинка попрала, діти повісили білизну сохнути, Галя здійснювала керівництво). Однак була у "Женеві" та на лижах у Славську.

Зате Лариса зневажливо ставиться до людей меншого достатку ("квартира... а у нас хороми"). Звисока дивиться на тих, хто не зміг придбати нові колеса на зиму ("камікадзе" - побачила "лисі" колеса на автомобілі Володимира) - не всім на джипах їздити.

Галина не далеко втекла. Після гостини у її честь сказала: "примітивно... на рівні дрогобицької забави". На гітарі не грає, а "бренькає". Бідний чоловік, купився на таке. Галина викладає українську мову, зате сама використовує русизми, сленг, неправильно розставляє наголоси у словах. І не перевіряла у дітей домашнє завдання (вчителька!).

Їхні чоловіки.

Володимир, чоловік Галини. Робітник долотного заводу. На першу зустріч квіти не приніс. Жінку зустрічав потім ромашками. Було сказано, що крім "Жигулів" має ще й автомобіль "Ауді", але його не показали. Згнив у гаражі? На передачі фігурував із подряпаним обличчям. Ходять чутки, що рідна жінка постаралась, не встигло загоїтись. На фоні Лариси виглядав досить блідо.

Сергій, або як каже дрогобицький шоферський люд "Шкуродер", - звідси і гроші, і хороми і т.п. Бо бере втридорога. Вибився у пани, але фізичної роботи не цурається, працює тяжко, тому і жінка у нього не для краси, а для допомоги і підтримки. Шкода, не показали всієї "краси" господарки Сергія, мабуть, заборонив знімати. Та й сам будинок не дуже довго перебував у кадрі.

Досить пікантною була ситуація зі штанами Галини у кімнаті Сергія...

Сакраментальною була фраза Лариси "вони інтелігенти, а ми так.. робочий клас".
Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський висловив свою позицію стосовно телешоу “Міняю жінку”

17 лютого під головуванням мера Дрогобича Олексія Радзієвського відбулося засідання оргкомітету з підготовки до 140-річного ювілею Лесі Українки і 197-их роковин Т.Шевченка. На цьому засіданні міський голова висловив свою позицію стосовно телешоу "Міняю жінку" на каналі "1+1" за участю двох дрогобицьких сімей (міський голова веде мову про шоу через 5 хвилин від початку перегляду цього відео)
Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський висловив свою позицію стосовно телешоу “Міняю жінку”

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Є така думка»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.