Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Білий дім, українські експерти коментують ідею Зеленського розширити нормандську групу

Політика 4250 переглядів

Опубліковано - 27.04.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Білий дім, українські експерти коментують ідею Зеленського розширити нормандську групу
У понеділок речниця Білого дому Джен Псакі прокоментувала пропозицію президента України Володимира Зеленського залучити до переговорів по Донбасу у «нормандському форматі» представників США, Британії і Канади.

"Ми були залучені у минулому. І, звичайно, ми перебуваємо у тісному контакті з керівництвом України, на різних рівнях. Президент (Байден) сам розмовляв з президентом України, і звичайно Держсекретар та інші спілкувалися зі своїми колегами, про те, якими є їхні потреби і як ми можемо бути ефективними партнерами", - відзначила Псакі.

Речниця Білого дому також вказала, що, на її думку, залучення США та переговори краще могли би прокоментувати у Держдепі.

Ідею президента України скептично сприйняли деякі українськи експерти. Вона добра, але нереалістична, вважає професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«Звичайно, гарно було б розширити «нормадський формат», зокрема, включити до нього нашого союзника - Сполучені Штати. Особливо це актуально тепер, після обрання Байдена. Тож якби це вдалося, це було б, безумовно, добре. Але питання - чи піде на це Росія?» - запитує Гарань.

Щоб змінити формат, потрібна згода всіх його учасників, - нагадує директор Інституту світової політики Євген Магда. «Я не бачу причин, чому Росія в її нинішній ситуації має погоджуватись на залучення до переговорів Сполучених Штатів, Великої Британії і Канади», - сказав політолог «Голосу Америки».

Як він зазначив, «Як на мене, ця ідея просто хайпова. Мовляв, ми Сполученим Штатам пропонуємо. А те, що нічого не вийшло, це вже не наша вина».

«Пропонується те, чого не станеться. Цей проєкт мертвонароджений. Ніхто нікуди не увійде, ніхто нікого не запросить», - додає Петро Бурковський з Фонду «Демократичні ініціативи». На думку політаналітика, подібними заявами влада відволікає увагу від ключового питання, яке зараз постало перед Україною: чи ми будемо захищатися від російської агресії, чи збираємося йти на поступки.

«У нас щойно була воєнна тривога, загроза нового російського вторгнення. Всю зиму росіяни влаштовували провокації, вбивали наших військових, скасували режим припинення вогню, накопичили війська, почали погрожувати вторгненням. Виникає питання – ми направду розглядаємо Росію як договороздатного партнера? Направду вважаємо, що можна з ними сідати за стіл переговорів і вести розмову про мир?»

Як каже Бурковський, «Ідея розширити «нормандський формат» - це політична заява, робота на електорат. Мовляв, ми, попри все, за мир. Хоча після весняної демонстрації сили вже зрозуміло, що миру не буде досягнуто».

Не підтримують експерти й наміру президента Зеленського зустрітися з Путіним.

«Я вважаю, це дуже небезпечно. Величезні ризики», - каже Олексій Гарань.

За його словами, «Росія буде тиснути, Росія потім все одно буде обдурювати і казати – ні, ми про це не домовлялися. - Двостороння зустріч з Путіним ні до чого хорошого не приведе».

Політичний оглядач Віталій Портников зазначає: «Росія в стосунках з Україною діє виключно методом шантажу. І тому наші західні союзники весь час підтримують українських президентів – раніше Порошенка, тепер Зеленського - у їхніх контактах з президентом Росії».

«А коли президент України, в умовах окупації частини української території, самотужки зустрічається із Путіним, він виступає як молодший партнер, дуже вразливий для будь-якого тиску», - застерігає Портников.

Експерти коментують пропозицію Путіна – про те, що Зеленський має говорити про Донбас з вождями так званих ЛНР/ДНР, а з президентом Росії обговорювати всі інші питання. Як вони наголошують, зустріч з Путіним без обговорення питання Донбасу взагалі не має жодного раціонального сенсу.

«І хто дасть гарантію, що Путін не вчинить так, як колись вчинив з Ангелою Меркель, узявши на зустріч із нею собаку? Хто дасть гарантію, що на зустріч не приїдуть Пушилін і Пасічник, яких теж випустять в одне приміщення із Зеленським?» - запитує Євген Магда.

В інтерв’ю для Financial Times президент України Володимир Зеленський виступив з пропозицією розширити «нормандський формат», долучивши до переговорів по Донбасу нових учасників - Сполучені Штати, Велику Британію і Канаду.

У Кремлі ідею Зеленського залучити до переговорів США уже назвали «тривожним сигналом».

Президент України також вкотре висловив бажання зустрітися з Путіним. Як заявив Зеленський на брифінгу 26 квітня, «Все йде до того, що ця зустріч відбудеться».

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.